Genetiniai tyrimai

NIPT – neinvaziniai prenataliniai tyrimai nėštumo metu myPrenatal tyrimai

Tyrimai myPrenatal atliekami „Veritas“ laboratorijoje Europoje iš veninio kraujo mėginio. Rezultatai pateikiami per 3-5 darbo dienas nuo mėginio gavimo laboratorijoje. Tyrimas paženkintas CE-IVD kokybės ženklu.

Tyrimas tinkamas ir dvivaisiam nėštumui. Tiriant dėl aneuploidijų, dvivaisio nėštumo atveju galima nustatyti, ar bent vienas iš vaisių pasižymi nustatyta aneuploidija, o nustatant lytį, galima nustatyti, ar bent vienas vaisius yra vyriškos lyties, arba ar abu vaisiai yra moteriškos lyties.

 • NIPT myPrenatal Basic (trisomijos 21, 18 ir 13 + lytis) – 390,00€
 • NIPT myPrenatal XY (trisomijos 21, 18 ir 13 + aneuploidijos X, Y + lytis) – 480,00€
 • NIPT myPrenatal Genome (trisomijos 21, 18 ir 13 + aneuploidijos X, Y + makrodelecijos + duplikacijos + lytis) – 590,00€
 • NIPT myPrenatal Genome Karyo (trisomijos 21, 18 ir 13 + aneuploidijos X, Y + stambios delecijos ir duplikacijos + visų likusių chromosomų porų aneuploidijų analizė + lytis) – 640,00€
 • NIPT Pregnancy Loss – nėštumo nutrūkimo priežasties tyrimas (trisomijos 21, 18 ir 13 + aneuploidijos X, Y + stambios delecijos ir duplikacijos + visų likusių chromosomų porų aneuploidijų analizė + lytis) – 640,00€

  Genetinis tyrimas, atliekamas savaime nutrūkus nėštumui. Siekiama įvertinti, ar persileidimo priežastis galėjo būti vaisiaus chromosomų anomalijos.
NIPT tyrimas NIPTIFY Plus

Tyrimas Niptify atliekamas „Niptify“ laboratorijoje Europoje iš veninio kraujo mėginio. Rezultatai pateikiami per 5-10 darbo dienų nuo mėginio gavimo laboratorijoje.  Tyrimas netaikomas esant daugiavaisiam nėštumui. NIPTIFY yra CE-IVD kokybės ženklu pažymėtas tyrimas, registruotas in vitro medicinos diagnostikos produktas, todėl jis gali būti naudojamas visoje Europos Sąjungoje.

 • NIPT NIPTIFY Plus (trisomijos 21, 18 ir 13 + X, Y aneuploidijos + 8 mikrodelecijos + vaisiaus lytis) – 490,00€
HARMONY tyrimai

Tyrimai Harmony atliekami „ALAB“ laboratorijoje Europoje iš veninio kraujo mėginio. Rezultatai pateikiami per 5-8 darbo dienas nuo mėginio gavimo laboratorijoje. Tyrimas paženklintas CE-IVD kokybės ženklu.

Bazinis tyrimas (Harmony Basic) tinka ir dvivaisiam nėštumui. Tiriant dėl aneuploidijų, dvivaisio nėštumo atveju galima nustatyti, ar bent vienas iš vaisių pasižymi nustatyta aneuploidija, o nustatant lytį, galima nustatyti, ar bent vienas vaisius yra vyriškos lyties, arba ar abu vaisiai yra moteriškos lyties. Vienvaisiam nėštumui galima pasirinkti ir lytinių chromosomų aneuploidijų nustatymą bei unikalią Harmony Plus tyrimo parinktį – vaisiaus patikrą dėl DiGeorge sindromo.

 • NIPT Harmony Basic (trisomijos 21, 18 ir 13 + vaisiaus lytis) – 398,00€
 • NIPT Harmony XY (trisomijos 21, 18 ir 13 + X, Y aneuploidijos + vaisiaus lytis) – 418,00€
 • NIPT Harmony Plus (trisomijos 21, 18 ir 13 + X, Y aneuploidijos + 22q11.2 mikrodelecija (Di George) + vaisiaus lytis) – 488,00€
NIPT Vaisiaus dominantinių monogeninių ligų tyrimas
 • NIPT Vaisiaus dominantinių monogeninių ligų tyrimas – 990,00€

  Šis tyrimas atliekamas „Varelli“ laboratorijoje Europoje iš veninio kraujo mėginio. Rezultatai pateikiami per ~20 darbo dienų nuo mėginio gavimo laboratorijoje. Tyrimas skirtas patikrinti vaisių dėl 44 autosominių dominantinių ir kai kurių de novo atsirandančių monogeninių (vieno geno sukeltų) ligų.

Trombofilijos rizikos įvertinimas
 • Trombofilijos rizikos įvertinimas – 270,00€

  Genetinis tyrimas dėl 13 genų pokyčių, kurių paveldėjimas padidina riziką, kad išsivystys trombofilija ir/ar trombozė. Tyrimą galima atlikti tiek planuojant nėštumą, tiek bet kuriuo nėštumo metu, bei rekomenduojama atlikti prieš pradedant vartoti hormoninius kontraceptikus.
  Šis tyrimas atliekamas „Varelli“ laboratorijoje Europoje iš veninio kraujo mėginio. Rezultatai pateikiami per ~7 darbo dienas nuo mėginio gavimo laboratorijoje.

Vaisiaus Rezus faktoriaus nustatymas
 • Vaisiaus Rezus faktoriaus nustatymas – 190,00€

  Šis tyrimas atliekamas „Varelli“ laboratorijoje Europoje iš veninio kraujo mėginio. Rezultatai pateikiami per ~14 darbo dienų nuo mėginio gavimo laboratorijoje. Tyrimui reikia pateikti medicininius išrašus, kuriuose nurodomas abiejų tėvų Rhesus faktoriaus statusas.
  Tyrimas yra skirtas Rh- nėščiosioms, kai vaisiaus tėvas yra Rh+. Labai svarbu žinoti vaikelio Rh grupę, kad būtų galima imtis tinkamos nėštumo priežiūros dėl galimų imunologinių reakcijų nėščiosios organizme.

myNewborn – naujagimio sveikatos tyrimas dėl 390 ligų
 • myNewborn – naujagimio sveikatos tyrimas dėl 390 ligų – 900,00€

  Naujagimiams ir vaikams skirtas genetinis atrankinės patikros tyrimas. Viso egzomo sekoskaitos metodu analizuojami 407 genai, kurių mutacijos gali sukelti ligas, kurios pasireiškia jau labai ankstyvame amžiuje. Tyrimui pakanka paimti tepinėlį iš vaiko burnos. Taip pat labai patogu tyrimui paimti keletą mililitrų virkštelės kraujo gimdymo metu – tokiu būdu tyrimo rezultatai pasieks Jus greičiausiu įmanomu būdu.
  Tiksliai nustatoma daugiau kaip 390 ligų iš šių grupių: metabolizmo, kraujo, plaučių, imuniteto, raumenų, kardiovaskulinės, urogenitalinės, endokrininės, autoimuninės, neurologinės, onkologinės ir kitos ligos. Nustačius ligą kuo anksčiau, galima laiku imtis prevencijos ir/ar gydymo priemonių, kurios sustabdys ligos progresą.

Carrier Screening Basic
 • Carrier Screening Basic – genetinio suderinamumo tyrimas būsimiems tėvams dėl 19 ligų – 600,00€
  Carrier Screening – tyrimai planuojant nėštumą leidžia nustatyti, ar asmuo yra nešiotojas genetinių ligų, kurias gali perduoti savo palikuonims. Šie tyrimai atliekami „Varelli“ laboratorijoje Europoje. Tikslinga, kuomet tyrimą atlieka abu nėštumą planuojantys partneriai, nes jei abu jie yra besimptominiai ligą lemiančios mutacijos nešiotojai, egzistuoja rizika perduoti šią ligą savo palikuonims. Šią riziką, remdamasis tyrimų rezultatais, gali įvertinti gydytojas genetikas.
Carrier Screening Extended
 • Carrier Screening Extended – genetinio suderinamumo tyrimas būsimiems tėvams dėl 418 ligų – 990,00€
  Carrier Screening – tyrimai planuojant nėštumą leidžia nustatyti, ar asmuo yra nešiotojas genetinių ligų, kurias gali perduoti savo palikuonims. Šie tyrimai atliekami „Varelli“ laboratorijoje Europoje. Tikslinga, kuomet tyrimą atlieka abu nėštumą planuojantys partneriai, nes jei abu jie yra besimptominiai ligą lemiančios mutacijos nešiotojai, egzistuoja rizika perduoti šią ligą savo palikuonims. Šią riziką, remdamasis tyrimų rezultatais, gali įvertinti gydytojas genetikas.
myGenome Premium
 • myGenome Premium – viso genomo tyrimas – 2770,00€

  Pats išsamiausias šiuo metu prieinamas genetinis tyrimas. Šis tyrimas atliekamas Ispanijos laboratorijoje iš seilių mėginio (nereikia imti kraujo). Rezultatai pateikiami per 15 savaičių.
  Gydytojas genetikas pateikia išsamią tyrimo rezultatų interpretaciją, kurioje nurodomos nustatytos mutacijos ir aprašomos jų galimos pasekmės paciento sveikatai. Analizuojamas visas tiriamojo asmens genomas.

COVID19-Risk
 • COVID19-Risk – tyrimas dėl COVID ligos pasekmių – 900,00€

  Genetinis tyrimas, skirtas identifikuoti genetinius veiksnius, kurie gali sukelti sveikatos komplikacijas, susirgus COVID-19 liga, ir individualizuoti gydymą. Viso egzomo sekoskaitos metodu analizuojami 154 genai, kurių įtaka patologijoms, galinčioms sukelti sunkias SARS-CoV-2 infekcijos komplikacijas, yra pagrįsta moksliniais įrodymais. Tyrimas atliekamas Ispanijos laboratorijoje iš kraujo arba iš seilių mėginio. Rezultatai pateikiami per 8 savaites.

myCardio – kardiovaskulinių ligų rizikos tyrimas
 • myCardio – kardiovaskulinių ligų rizikos tyrimas – 900,00€

  Genetinis tyrimas dėl 90 genų mutacijų, galinčių lemti riziką susirgti paveldimomis širdies ir kraujagyslių ligomis. Tyrimo metu vykdoma viso egzomo sekoskaita.
  Tyrimas atliekamas Ispanijos laboratorijoje iš seilių mėginio. Rezultatai pateikiami per 10 savaičių. 

myCancerRisk – vėžio rizikos tyrimas
 • myCancerRisk – vėžio rizikos tyrimas – 900,00€

  Genetinis tyrimas dėl 40-ies genų mutacijų, kurios gali lemti riziką susirgti paveldimomis vėžio rūšimis: krūtų, ginekologiniu, prostatos, kolorektaliniu, skrandžio, kasos, odos ir kitų tipų vėžiu. Gydytojas genetikas pateikia išsamią tyrimo rezultatų interpretaciją, kurioje nurodomos nustatytos mutacijos ir aprašomos jų galimos pasekmės paciento sveikatai.
  Tyrimas atliekamas Ispanijos laboratorijoje iš seilių mėginio. Tyrimo rezultatai pateikiami lietuvių kalba per 10 savaičių.

myGeneticRisk - tyrimai myCardio + myCancerRisk
 • myGeneticRisk – tyrimai myCardio + myCancerRisk – 1500,00€

  Tyrimas skirtas įvertinti asmens genetinę riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis bei įvairių tipų vėžiu. Tyrimas atliekamas Ispanijos laboratorijoje iš kraujo arba iš seilių mėginio. Rezultatai pateikiami per 10 savaičių.

SenoCheck (BRCA1 ir BRCA2 genų mutacijos)
 • SenoCheck (BRCA1 ir BRCA2 genų mutacijos) – 550,00€

  Patikra dėl BRCA1/2 paveldėtų mutacijų, sukeliančių krūties ir kiaušidžių vėžį. Tyrimas atliekamas Italijos laboratorijoje iš veninio kraujo mėginio. Tyrimo rezultatai pateikiami lietuvių kalba per 30 darbo dienų nuo mėginio gavimo laboratorijoje.

Antegenes – poligeninės vėžio rizikos įvertinimo tyrimai

Šie tyrimai atliekami Estijos laboratorijoje iš burnos gleivinės tepinėlio – mėginio paėmimas paprastas ir greitas, galima mėginį paimti savarankiškai namuose. Rezultatai pateikiami anglų kalba per 3-6 savaites.

Tyrimo rezultatų ataskaitoje yra pateikiamos medicininės rekomendacijos: nurodomas reikalingas specializuotos patikros dažnumas, rekomenduojami vėžio rizikos sumažinimo būdai, įskaitant ir individualizuotų preparatų vartojimą.

 • AnteBC – krūties vėžio rizikos tyrimas – 270,00€

  Genetinis tyrimas, kurio metu nustatomas poligeninės rizikos balų skaičius ir įvertinama individuali tiriamos moters rizika susirgti krūties vėžiu.
 • AntePC – prostatos vėžio rizikos tyrimas – 270,00€

  Genetinis tyrimas, kurio metu nustatomas poligeninės rizikos balų skaičius ir įvertinama individuali tiriamo vyro rizika susirgti prostatos vėžiu. Tyrimas AntePC – vienas iš prostatos vėžio ankstyvosios detekcijos įrankių.

 • AnteCRC – kolorektalinio vėžio rizikos tyrimas – 270,00€
  Genetinis tyrimas, kurio metu nustatomas poligeninės rizikos balų skaičius ir įvertinama individuali tiriamojo asmens rizika susirgti kolorektaliniu vėžiu. Tyrimas AnteCRC – vienas iš kolorektalinio vėžio ankstyvosios prevencijos ir ankstyvosios detekcijos įrankių. 

 • AnteMEL – melanomos rizikos tyrimas – 270,00€

  Genetinis tyrimas, kurio metu nustatomas poligeninės rizikos balų skaičius ir įvertinama individuali tiriamojo asmens rizika susirgti melanoma.

 • AnteCancerW – vėžio rizikos tyrimų rinkinys moterims – 390,00€

  3 tyrimų moterims rinkinys už ypatingą kainą: AnteBC (krūties vėžio rizikos įvertinimas) + AnteMel (odos vėžio rizikos įvertinimas) + AnteCRC (kolorektalinio vėžio rizikos įvertinimas).

 • AnteCancerM – vėžio rizikos tyrimų rinkinys vyrams – 390,00€

  3 tyrimų vyrams rinkinys už ypatingą kainą: AntePC (prostatos vėžio rizikos įvertinimas) + AnteMel (odos vėžio rizikos įvertinimas) + AnteCRC (kolorektalinio vėžio rizikos įvertinimas).