Skiepai priklauso tik Ąžuolo šeimos klinikos pacientams!

Prasidėjus rudens sezonui, išauga sergamumas gripu. Gripas plinta oro lašeliniu būdu, todėl juo lengva užsikrėsti nuo aplinkinių. Skiepijimasis būtent tam gripo sezonui skirtomis vakcinomis yra pati veiksmingiausia gripo profilaktikos priemonė, todėl skiepytis nuo gripo rekomenduojame kasmet. Pasiskiepijus apsauga išlieka viso gripo sezono metu. Geriausias laikas skiepytis yra būtent dabar.

Informuojame, kad jau turime valstybės lėšomis įsigytos keturvalentės gripo vakcinos „Vaxigrip Tetra“, skirtos 2023/2024 metų gripo sezonui ir kviečiame rizikos grupių pacientus iš anksto registruotis skiepui nuo gripo.

Primename, kad nemokama gripo vakcina gali pasiskiepyti:
• 65 metų ir vyresni asmenys
• Nėščiosios
• Asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;

Mums rūpi jūsų sveikata, todėl kviečiame pasinaudoti nemokama gripo vakcina. 

Nuo 2024 m. sausio 1 d. pradės galioti naujas įsakymas – nepasitikrinus sveikatos nustatytu periodiškumu, vairuotojų turimi pažymėjimai bus paskelbti negaliojančiais ir vairuotojai nebegalės dalyvauti eisme. Šiuo metu vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininės pažymos yra skirstomos į dvi grupes, kurios turi skirtingus galiojimo terminus – I-osios grupės galioja 10 metų, o II-osios – 2 metus.

Pagal dabartinę tvarką I-osios kategorijos (AM, A1, A2, A, B1, B ir BE) transporto priemonių vairuotojams iki 55 m. sveikatos patikrinimas reikalingas kas 10 m., tokiam laikotarpiui galioja ir vairuotojo pažymėjimas. Vairuotojams nuo 56 iki 69 m. sveikatą pasitikrinti reikia kas 5 metus, nuo 70 iki 79 m. – kas du metus, o vyresniems nei 80 m. – kasmet. II-osios grupės (C1, C1E, C, CE, D1, D ir DE) transporto priemonių vairuotojų pažymėjimai galioja 5 metus, o sveikatos patikrinimo medicininė pažyma – 2 metus. Jeigu vairuotojui daugiau nei 80 metų, sveikatos patikrinimas turi būti atliekamas kasmet.

Nors sveikatos patikrinimas aktualus visiems, jis ypač svarbus nuo 50 m. amžiaus, nes su amžiumi atsiranda daugiau sveikatos problemų, kurios gali turėti įtakos ir vairavimo gebėjimui. Tai gali būti regėjimo sutrikimai, ypač katarakta, glaukoma ar makulopatija; kognityviniai sutrikimai, pavyzdžiui, atminties, koncentracijos arba sprendimų priėmimo; sąnarių ir raumenų sisteminės problemos, kai su metais atsiranda sąnarių skausmas, lankstumo stoka ar raumenų jėgos sumažėjimas. Bei, žinoma, širdies ir kraujagyslių ligos – aukštas kraujo spaudimas, širdies nepakankamumas arba insultas. Visi šie sutrikimai gali turėti įtakos reikalingai greitai reakcijai kelyje“.

Dažnesni sveikatos patikrinimai vyresniems vairuotojams padeda užtikrinti, jog jų gebėjimas saugiai vairuoti yra nuolat stebimas ir vertinamas, taip padedant sumažinti avarijų riziką ir užtikrinti kelyje esančių asmenų saugumą.

Grupinės mankštos nuo rugsėjo mėnesio:
🗓 II, IV 10:30 val. (kineziterapeutė Milena)
📣Kviečiame registruotis vizitui rugsėjo 6 d. 9-13 val.
❗️Konsultacijos yra mokamos, siuntimas nėra reikalingas.
📍Ąžuolo klinika Šančiuose:
8-37 271441
A. Juozapavičiaus pr. 63, Kaunas
I-III 18.15 val.
II-IV 9.00 val.
Platesnė informacija ir registracija: +370 611 88997 (Milena).

I – vakcina

II – vakcina po 1-3 mėn

III – vakcina po 5-12 mėn nuo antrosios

IV – vakcina po 3 metų nuo trečiosios

revakcinacija kas 5 metus

A. Juozapavičiaus pr. 63, Kaunas
+370 37 271441