Kineziterapija

Kineziterapija – tai gydymas judesiu. Kineziterapija yra viena iš pagrindinių reabilitacijos ir sveikatos grąžinimo priemonių. Tinkamas judesys padeda atstatyti kaulų ir raumenų, širdies ir kraujagyslių bei kitų sistemų funkcinę būklę. Gydomieji pratimai atliekami tiksliais judesiais, nurodant pradinę padėtį, amplitudę, tempą bei paskirstant fizinį krūvį, kurį parenka su pacientu dirbantis kineziterapeutas.

Kineziterapija taikoma neurologinių, ortopedinių traumatologinių ligonių reabilitacijai, sergant judamojo-atramos aparato, kvėpavimo sistemos, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, taip pat prieš operacijas ir po jų.

Kineziterapijos salėje užsiėmimai vyksta individualiai arba mažose grupelėse (iki 8 žmonių).

Būsimos mamos gera fizinė bei psichinė būklė yra labai svarbi kūdikio vystymuisi.

Nėščiųjų mankšta gerina placentos kraujotaką, todėl vaisius gauna daugiau deguonies, o tai labai svarbu jo vystymuisi.

Mankšta pagerina nėščiosios nuotaiką, o teigiamos emocijos labai svarbios būsimo kūdikio nervų sistemos formavimuisi.

Nėščiųjų mankšta stiprina raumenis, sąnarių raiščius, didina dubens sąnarių paslankumą, gerina tarpvietės raumenų kraujotaką bei elastingumą, mažina kraujo sąstovį venose, stiprina kraujagyslių sieneles ir taip užkerta kelią kojų venų išsiplėtimui ir hemorojaus mazgų formavimuisi, didina bendrą moters darbingumą.

Nėščiųjų mankšta yra puiki nugaros skausmų profilaktinė priemonė, padedanti palaikyti raumenų tonusą, išmokanti reguliuoti stuburui tenkantį krūvį, kad būtų lengviau vaikščioti.

Mankštą galima daryti bet kuriuo nėštumo laikotarpiu, jei nėra būklių, kurių metu mankštintis negalima.

Nėščiųjų mankštos užsiėmimai vyksta salėje.

Kūdikių masažas stiprina imunitetą, pagerina kraujotaką, skatina psichomotorinį vystymąsi, sumažina pilvo dieglius, suirzimą, gerina virškinimą. Po masažo kūdikis geriau miega, valgo, tampa ramesnis. Vaikai, kurie pirmaisiais gyvenimo metais yra reguliariai masažuojami, žymiai mažiau serga ir aplenkia savo bendraamžius psichiniu, protiniu ir fiziniu išsivystymu. Masažo procedūros ypač yra naudingos neišnešiotiems kūdikiams: padeda ne tik pasivyti, bet kai kada net pralenkti laiku gimusius bendraamžius.

Kūdikių masažo schema, besiremianti kūdikių pirmųjų gyvenimo metų fiziniais ir psichiniais ypatumais, žymiai skiriasi savo atlikimu nuo kitų masažo būdų. Į naujagimio masažo procedūrą būtinai įtraukiama reflektorinė gimnastika. Jos atlikimo principas remiasi naujagimių besąlyginiais refleksais, kurie pirmųjų gyvenimo metų pabaigoje palaipsniui išnyksta. Kūdikių masažas ne tik harmonizuoja psichomotorinį kūdikio vystymąsi, bet kai reikia, leidžia atlikti įvairių patologijų korekciją: plokščiapėdiškumo, kreivakaklystės, šleivumo, padidėjusio ar sumažėjusio raumenų tonuso ir kt.

Rekomenduojama kūdikį pradėti masažuoti jau antrąjį jo gyvenimo mėnesį, kai sumažėja jo rankų ir kojų raumenų tonusas. Kūdikiai paprastai turi būti reguliariai masažuojami, kol sulaukia 1,5–2 metų. Kūdikiui gali būti atliekamas gydomasis (jei skiria gydytojas) arba atpalaiduojantis-raminantis masažas.

Vaikų mankšta koreguoja laikysenos ydas, plokščiapadystę, šleivapėdystę, kojų „X“ ir „O“ deformacijas, krūtinės ląstos deformacijas, ji taip pat rekomenduojama esant bendram raumenų neišsivystymui.

Prieš pradedant mankštintis, pirminės kineziterapeuto konsultacijos metu įvertinamos vaiko fizinės galimybės ir, atsižvelgiant į sveikatos būklę, amžių, tikslus, sudaroma individuali kineziterapijos programa. Vaikų mankštos metu kompleksiškai taikomos įvairios kineziterapijos metodikos įgalina atstatyti sąnarių paslankumą, subalansuoti raumenyną, išspręsti laikysenos problemas, koreguoti deformacijas, normalizuoti raumenų tonusą, pagerinti medžiagų apykaitą bei visų organų sistemų veiklą, taip pat sumažinti psichologinį bei emocinį stresą.

Vaikų mankštos užsiėmimai gali būti tiek individualūs, tiek grupiniai. Užsiėmimai vyksta salėje.

Atliekant tikslingus pratimus (kineziterapija) bei masažus, balansuojama raumenų ir kaulų sistema ir koreguojamos sutrikusios biomechaninės grandys. Tai įgalina stuburą pasirinkti tinkamesnę erdvę, o ne prievarta būti stumiamu ten, kur jam nepriklauso būti.